Pazartesi
Parçalı Bulutlu
18°C | 33°C
Salı
Sıcak
18°C | 34°C
Çarşamba
Az Bulutlu
18°C | 35°C

BELEDİYEMİZ KAR NAKLİNE BAŞLADI

Belediyemiz, etkili olan kar yağışının ardından cadde ve sokaklarda yaptığı temizleme sonrası biriken karları şehir dışına taşıyor.

BELEDİYEMİZ KAR NAKLİNE BAŞLADI Basında

 İlçemizde mevsim şartlarının iyi olması ile birlikte kar yağışının ardından belediye ekipleri tarafından başlatılan kar temizleme çalışmaları tüm anayolları ve sokakları kardan temizlendikten sonra kar nakil çalışmalarına başladı.

 Varto Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Menduh Işık, Belediye Başkanı Mehmet Nuri Çetinin talimatıyla, bu sene mevsim şartlarının iyi olmasına rağmen dün yağan kar yağışının hemen ardından süratle tüm anayolları ve sokakları açtıklarını belirterek, “Ardından şehir içerisinde toplayıp biriktirdiğimiz karları kamyonlarla ilçe merkezi dışına taşıyoruz ediyoruz. Yani araçlarımız hiç durmadan karla mücadele çalışması yapıyorlar. Son yağan karın ardından temizleme çalışmalarımız kesintisiz sürüyor. 1 greyder 2 kepçe, 3 kamyon ve 4 personelle çalışıyoruz. Şu anda şehrin bazı yerlerinde topladığımız karları ilçe dışına nakil ediyoruz" dedi.

 

Copyrigt © 2016 Codlar.Com®