BELEDİYEMİZ KAR NAKLİNE BAŞLADI

Belediyemiz çalışanları, ilçemizde etkili olan kar yağışının ardından cadde ve sokaklarda yaptığı temizleme sonrası biriken karları ilçe dışına taşıyor.

BELEDİYEMİZ KAR NAKLİNE BAŞLADI

    Varto ilçemiz de hayatı adeta felç eden kar yağışının ardından belediye ekipleri tarafından başlatılan kar temizleme çalışmaları sonunda tüm ana yollar ve sokaklar kardan temizlendikten sonra kar nakil çalışmalarına başladı. Varto Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Menduh Işık, bu sene mevsim şartlarının iyi olmasına rağmen ocak aynın son gününde yağan kar yağışının hemen ardından süratle tüm ana yolları ve sokakları açtıklarını belirtti. Işık, “Ardından şehir içerisinde toplayıp biriktirdiğimiz karları kamyonlarla ilçe merkezi dışına taşıyoruz. Yani araçlarımız hiç durmadan karla mücadele çalışması yapıyor. Son yağan karın ardından temizleme çalışmalarımız kesintisiz sürüyor. Bu olumsuz hava şartlarıyla birlikte belediyemiz 5 tane iş makinası ve 4 tane yardımcı personelle beraber 24 saat esasına göre tüm sokakları temizleyip açmıştır. Şu an kapalı cadde ve sokağımız yoktur. Tüm kurumlarımızın önü temizlenmiştir. İlçe merkezinde çeşitli yerlerde toplanan karlarımız 1 yükleyici ve 2 kamyonla ilçe merkezi dışına taşınmaktadır. Günde 30 kamyon kar taşıyoruz. He bir seferi 20 tondan günde 600 ton kar taşıyoruz. İlçemizde ulaşım konusunda her hangi bir olumsuzluk yaşanmamaktadır ”dedi.

Son yağan karın ilçeyi adeta felç ettiğini ve belediyenin hızlı bir şekilde çalıştığını ifade eden Hamza Sezgin Yonat adlı Esna ise, ”son iki gündür Varto ilçemize aşırı bir kar yağışı oldu. İlçede kar tepeleri oluştu. Belediyemiz gece gündüz demeden aralıksız bir şekilde çalışmaya devam ediyor ve ilçe dışına taşıyor. Gayet güzel bir çalışma yapıyor. Bir vatandaş olarak'ta teşekkür ediyoruz ”dedi.