BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Varto ilçemizde vatandaşların yoğun kullandığı şehir garajları, terminaller ve taksi durakları ile toplu taşıma araçları Belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Tüm dünyayı etkileyen korona virüs (kovid-19) nedeniyle önlemleri artıran Varto kaymakamlığı ve Varto Belediye Başkanlığı ekipleri, özel kıyafetler giyerek kamu kurum ve kuruluşları dezenfekte ettikten sonra ikinci günde de  ilçe merkezinde bulunan terminaller, garajlar ve taksi durakları ile  şehir içi ve şehir dışı toplu taşıma araçları,(yolcu nakli yapan araçlar) ve diğer  alanlarda korona virüs, viral enfeksiyon ve salgın hastalıklara karşı ilaçlama yaptı.

 

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Ertuğrul Avcı, Belediye olarak vatandaşların sağlığının korunması noktasında gereken önlemlerin alındığını belirterek, "İlçedeki kamu kurum ve kuruluşları, işlek yerler, toplu taşıma araçları, akaryakıt istasyonlarını, ücretsiz olarak ilaçlıyoruz. Her gün yapılacak ilaçlama ve dezenfekte işlemleriyle halkımızın sağlığını önemsiyor, oluşabilecek sorunlara karşı önceden müdahale ediyoruz. Temizlik noktasında alarm duruma geçtik. Varto da gerekli tedbirleri alarak bu virüsü bulaştırmadan en kısa sürede ülke olarakta inşallah atlatacağız" diye konuştu.

 

Varto Belediye Başkanlığını başlatmış olduğu korona virüs tedbirlerini ve çalışmalarını gören vatandaşlar ve sürücüler ise, olumlu bir çalışma yapılmasından dolayı ile kaymakamı ve Belediye Başkanına teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

 

Öte yandan camilerde dikkat edilmesi ve alınması gereken tedbirler konusunda ikindi namazının ardında imamların camilerden yaptıkları anonslara vatandaşlar uyarıldı