KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA ÜCRETSİZ SABUN DAĞITILDI

Belediye başkanlığımızca korona virüs(kovid 19) ile mücadele kapsamında vatandaşlara ücretsiz sabun dağıtımı yapıldı

KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZCA ÜCRETSİZ SABUN DAĞITILDI

Varto ilçemizde Korona virüs ile mücadele kapsamında çalışmalar tüm hızıyla sürdürülüyor. Korona virüsün yaygınlaşmasını önlemek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Varto Belediyesi Destek hizmetleri Müdürlüğü personeli ve zabıta ekipleri ilçedeki ev ve iş yerlerini tek tek ziyaret edip, Belediye Başkanı Ertuğrul Avcı’nın talimatları doğrultusunda 4000 paket olan ve içerisinde 6 sabunun bulunduğu Varto belediyesi “hayat eve sığar ”yazılı  ücretsiz sabun torbalarını dağıtıyor. Ekipler vatandaşları evlerinden çıkmamalarını ve temizlik konusunda hassas olmaları gibi konularda da ikaz ediyor. Sabun dağıtım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Varto Belediyesi Destek hizmetleri Müdürü Menduh Işık  “Belediye Başkanımız Ertuğrul Avcı’nın talimatıyla hazırlamış olduğumuz 4000 paket sabunu ev ev gezerek hiçbir fark konulmaksızın tüm hanelere dağıtıyoruz. Vatandaşların korona virüs konusunda alınan önlemlere uyması konusunda çağrıda bulunan Müdür Işık , "Korona virüsü nedeniyle hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu konuda tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Varto Belediyesi olarak hijyen malzemeleri dağıtıyoruz. Zabıta ekiplerimiz ve çalışanlarımız tüm vatandaşlarımızın kapılarını çalarak sabun dağıtımını vatandaşlarımızın sokağa çıkmasına gerek kalmadan evlerini ziyaret ederek gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

 

Öte yandan ilçe Emniyet Müdürlüğünün görevlendirmiş olduğu ekipler , Vatandaşların sosyal mesafeye uymaları ve özellikle evlerinde kalmaları yönünde sık sık anonslar yapmaya devam ediyorlar.

Karşılarında Belediye Çalışanlarını gören vatandaşlar ise yapılan bu çalışmadan dolayı Belediye Çalışanlarına teşekkür ettiler.