Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ertuğrul AVCI’nın 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

Bağımsızlığımızın sembolü İstiklal Marşı’mızın, ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünü idrak ettiğimiz 2021 yılı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘İstiklal Marşı Yılı’ ilan edilmiştir.

Kurtuluş mücadelesinin en buhranlı dönemlerinde bile ‘Korkma!’ diye başlayan bu eşsiz eser, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin umut meşalesi olmuş, zorluklar karşısında dayanma gücünü artırmış, Türk bağımsızlık ruhunun canlanmasına, maddi ve manevi bakımdan oldukça sıkıntılı günler geçiren milletimizin iman ve inancını adeta şahlanmasına vesile olmuştur.

Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış olan kahraman milletimizin, vatanımızın bağımsızlık ve hürriyeti için göstermiş olduğu büyük fedakârlığın timsali olan İstiklal Marşı,  Türk milletinin vicdanın ortak sesi, istiklalimizin marşıdır.

Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Milli Şair Mehmet Akif ERSOY’un dediği gibi ‘ Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.’