Sosyal Belediyecilik Anlayışıyla Varto'nun Çehresini Değiştiriyoruz.

Varto Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek siz değerli halkımızın yıllardır hasret kaldığı hizmetlerle sizleri buluşturuyoruz.

 

Devletin imkanlarını Varto'ya hizmet için kullanan Belediyemiz, Yeşil Varto'muzun ekonomik ve sosyal hayatının gelişmesi için huzurlu ve güvenli ortamlar inşaa ediyoruz.

Sosyal Belediyecilik Anlayışıyla Varto'nun Çehresini Değiştiriyoruz.

 

"Yeni yatırımlarla ilçeye değer katacağız"

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Avcı,göreve geldikleri andan itibaren ilçede yaşanan yol, kanalizasyon, su gibi önemli projeleri tespit ederek çözümü konusunda çalışmalar yürütüyoruz.

 

İlçenin hak ettiği yere gelmesi için başlattıkları birçok çalışmada sona geldik, "Göreve geldikten sonra önce ilçedeki eksiklikleri tespit ettik. Devlet olarak vatandaşları yıllarca mahrum kaldıkları hizmetlerle buluşturarak yaşam kalitelerini yükselmek için çaba gösterdik. Yeni yatırımlarla ilçeye değer katacağız." dedi.

 

İlçedeki termal su kaynaklarının değerlendirilmesi için çalışma başlattık."Sondaj faaliyetinden sonra Varto'ya sıcak su termali kazandıracağız. Bu vesileyle burada termal seracılık gelişebilir. Belki termal sudan elektrik üretimi ve oteller yapılır. Termal çalışmalarını çok önemsiyoruz. Varto için büyük bir yatırım olacak. Bu doğal kaynağın ilçemize ekonomik, sosyal ve ticari anlamda büyük katkıları olacak. Dolayısıyla bir enerji harcanmadan Varto'ya katkı sağlayacağız. Bunun yanında ilçemizin en büyük sıkıntısı da otobüs terminalinin olmamasıydı. Bu ihtiyacı görecek otobüs terminali yapıyoruz."

 

 

"Varto daha yaşanabilir bir yer olacak"

Parke taşı döşenmesi ile sıcak asfalt çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Avcı, asfalt yolu olmayan yerleri asfaltla buluşturduklarını, bu çalışmaların devam ettiğini anlattı.

 

"Bunun yanında sağlık çalışanlarımızın, askerimizin, polisimizin, memurlarımızın ve vatandaşlarımızın aileleriyle piknik yapabilecekleri alan olsun istedik. Yaklaşık 30 dönümlük arazide güzel bir piknik alanı yapacağız. İçinde büyük bir oyun parkı olacak. İlçemizi güzel bir kent meydanına kavuşturmak için 8 dönümlük alanda çok büyük bir meydan projemiz var. Ticaretin gelişmesine katkı sağlayacak, insanların nefes alacağı ikinci bir alan oluşturmayı hedefliyoruz. 30 milyon liralık yatırımla bu projeleri hayata geçirdiğimizde Varto daha yaşanabilir, sosyal alanların olduğu, insanların huzur içerisinde yaşadığı bir yer olacak."

 

 

Avcı, daha önce 50-60 iken bu yıl 800 konut yapıldı. Bu da şunu gösteriyor, insanlar huzurlu olduğunda yatırım yapıyor, memleketine dönmek istiyor. Burada birtakım iş kollarında faaliyet göstermek istiyor. Bizim desteklerimizle iş sahaları açılıyor."