Başkan

 

Varto Kaymakamı Mehmet Güder kimdir?

1987 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Güder daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı.

Mehmet Güder 2012 yılında 101. Dönem Elazığ Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Bakanlık tarafından yapılan çeşitli staj programlarını ve bir yıl süren Üniversity of Liverpool'da yabancı dil eğitimini de tamamladı. Daha sonra çeşitli ilçelerde Kaymakam vekili olarak görev yaptı.

Kaymakam Güder İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan 101. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirdikten sonra Konya - Akören Kaymakamı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 19.08.2017 tarih ve 2017/345 sayılı müşterek kararnamesi ile Malatya'nın Kale İlçesine atanmıştır.

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Elazığ Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Daha sonra Elazığ Vali Yardımcılığı görevine getirildi. Elazığ Vali Yardımcısı iken, Resmi Gazetede yayımlanan 2020 Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Çemişgezek Kaymakamlığına atanmıştır.

Mehmet Güder ilçedeki görevini başarı ile tamamlayarak; son olarak Cumhurbaşkanı tarafından yapılan atamalar hakkında 2021/412 karar, 2021 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile ile Varto ilçesine Kaymakam olarak atanmıştır.